Март 23, 2023
Rodzaje sufitów podwieszanych i ich cechy

Rodzaje sufitów podwieszanych i ich cechy

Pierwotnie sufity podwieszane służyły wyłącznie do rozszyfrowania niedoskonałości sufitu, ale dziś służą również do podkreślenia urody wnętrza. Najbardziej trwały i funkcjonalny rodzaj pokrycia sufitowego. Taki sufit wykonany jest z płyty gipsowo-kartonowej, która jest przymocowana do ramy — profilu metalowego. Konstrukcja pozwala w łatwy sposób ukryć przewody, rury, media pod sufitem, a jednocześnie prowadzić światło punktowe. Do plusów należy dobra akustyka, izolacja akustyczna i cieplna.

SUFIT PODWIESZANY SPEŁNIA KILKA FUNKCJI:

  • ukrywa sprzęt grzewczy i wentylacyjny, okablowanie komputerowe i elektryczne oraz inną komunikację inżynierską;
  • zwiększa komfort i bezpieczeństwo;
  • zapewnia dodatkową izolację akustyczną;
  • ozdabia wnętrze i ukrywa nierówności i niedoskonałości sufitu.

W ostatnich latach najpopularniejszym rodzajem materiałów sufitowych są sufity napinane, które często określa się mianem sufitów podwieszanych. Są to cienkie i wytrzymałe tkaniny z PVC lub tkaniny. Sufity podwieszany dodają wnętrzu szyku i wyrafinowania. Występują w szerokiej gamie kolorystycznej. Zalety — materiał jest mocny, trwały, ognioodporny i nie boi się wilgoci. Z minusów — drogie, trudne do zainstalowania.

Podwieszany sufit

W przypadku sufity podwieszany Kraków stosuje się metalową lub plastikową ramę, na której opiera się cała konstrukcja. Następnie wykonywane są prace licowe. W związku z tym każda konstrukcja ma swoją własną technikę montażu i użyte materiały. Zaletą sufitów podwieszanych jest izolacja cieplna i akustyczna. Dzięki takiej konstrukcji można łatwo ukryć wady sufitu, a także instalacji elektrycznej, systemu grzewczego i innych wad, które nie są odpowiednie w projekcie pomieszczenia. Główną wadą takich sufitów jest ich kruchość w przypadku nieprawidłowego montażu lub konserwacji. W takim przypadku z czasem spoiny między panelami będą widoczne, mogą pojawić się pęknięcia, odpryski itp. Również montaż takiej konstrukcji zmniejsza przestrzeń o około 20 cm, co jest dużą wadą w przypadku pomieszczeń z niskimi sufitami. Ten rodzaj pokrycia sufitowego nie wymaga konserwacji. Najważniejszą rzeczą do zapamiętania jest to, że sufity podwieszany Warszawa  można myć tylko wodą z mydłem. Nigdy nie używaj proszków do szorowania. Jeśli zabrudzenia na jakimkolwiek suficie podwieszanym są lekkie, spróbuj usunąć je gumową gumką. Odkurzacz poradzi sobie z kurzem. Rysy, odpryski i pęknięcia maskuje się szpachlówką za pomocą natrysku, pędzla lub wałka. Sufity kasetonowe i listwowe czyścić wilgotną szmatką i lekkimi detergentami (woda z mydłem). Kasety i profile metalowe są łatwiejsze do czyszczenia pod delikatnym strumieniem wody. Ale nie można ich całkowicie zwilżyć, lepiej przetrzeć wilgotną gąbką. Po oczyszczeniu płyty można wypolerować miękką szmatką. Uważaj jednak, aby nie pozostawić smug i plam z mydła. Ale płyt kartonowo-gipsowych nie można zmoczyć, niezbędny jest tutaj odkurzacz lub sucha szmatka i serwetki. Jeśli masz odporną na wilgoć płytę gipsowo-kartonową, możesz wziąć wilgotną szmatkę w dłonie.

 

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *